Escape room SPE 1-3

Kod produktu: PN0163

Escape Room to innowacyjna forma pracy, która łączy naukę z zabawą, dzięki czemu efektywniejsza staje się praca z podręcznikiem. Zagadki wykorzystane w grze są zgodne z podstawą programową dla klas 1-3 Szkoły Podstawowej. Program kształtuje kreatywność uczniów z specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, rozwija umiejętność twórczego i nieszablonowego myślenia. Konstrukcja gry umożliwia dostosowanie metod pracy do potrzeb uczniów z różnymi dysfunkcjami i można ją wykorzystać zarówno podczas terapii, jak również podczas zajęć z całą klasą. Escape Room SPE 1-3 dostosowany jest do możliwości psychofizycznych dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w wieku wczesnoszkolnym. Zawarte w zestawie materiały mają walory edukacyjne, wychowawcze i terapeutyczne, ale także wspierają wszechstronny rozwój. Karty pracy w interesujący sposób pomogą w zdobyciu wiedzy ogólną o otaczającym dzieci świecie. Doskonalą komunikację, zdolności matematyczne, umiejętności samodzielnego wyszukiwania informacji i rozwiązywania problemów. Jest to też pomoc rozwijająca kompetencje emocjonalne i społeczne. Współczesne potrzeby i oczekiwania uczniów wykraczają poza tradycyjne metody nauczania, dlatego gra stanowi wyjątkowo ciekawą propozycję dla dzieci, które pragną uczyć się przez zabawę, rozwiązywać zagadki, odkrywać tajemnice, być uczestnikiem niezwykłej edukacyjnej przygody.
W zestawie Escape Room SPE 1-3 znajduje się: 6 scenariuszy escape room do pracy z uczniem w klasie, 4 scenariusze escape room do pracy z uczniem na odległość, 2 scenariusze escape room angażujące cały zespół klasowy, 2 rodzaje dyplomów dla uczniów, 84 naklejki – nagrody dla uczniów, 12 plakatów edukacyjnych rozwijających tematykę scenariuszy zajęć. Docelowa grupa wiekowa: 6-10 lat.