Robot interaktywny Vex IQ

Kod produktu: DA2709

Następca robota VEX IQ Super kit. Robot przeznaczony jest do nauki programowania uczniów w wieku 8-14 lat. VEX IQ umożliwia naukę robotyki w klasie stawiając zarówno na współpracę jak i rywalizację. Zajęcia takie zwiększają zaangażowanie oraz inspirują ucznioów, którzy dzięki STEM mogą rozwijać kreatywność i pomysłowość. System VEX IQ zawiera plastikowe, zatrzaskowe elementy zaprojektowane specjalnie z myślą o młodszych użytkownikach. Uczniowie mogą z łatwością zbudować swojego pierwszego robota, a szeroka gama dodatkowych części oznacza, że robot może zmieniać się wraz z postępami uczniów. VEX IQ przenosi edukacyjną robotykę na wyższy poziom. Uczniowie mogą używać znanego ręcznego kontrolera z wstępnie zaprogramowanym kodem, aby sterować robotem zaraz po wyjęciu z pudełka lub zaprogramować go, za pomocą języka programowania Scratch, C++ lub Python, tak aby działał autonomicznie. W zestawie: mózg robota (jednostka sterująca), 4 inteligentne silniki, kontroler, bateria, ponad 1000 elementów konstrukji, czujnik dotyku LED, żyroskop (wbudowany w mózg robota), bumper, czujnik optyczny, czujnik odległości (laserowy)