Tyci Tukan

Kod produktu: DP0841

Program wspiera nauczycieli edukacji przedszkolnej w organizacji i przeprowadzeniu ciekawych zajęć dydaktycznych, w których znane nauczycielom metody pracy łączą się z atrakcyjnymi animacjami i ćwiczeniami multimedialnymi. Program podzielony jest na trzy poziomy: I, II, II. Każdy poziom podzielony jest na 10 kręgów tematycznych, a w każdym kręgu nauczyciel znajdzie 5 zajęć (od poniedziałku do piątku). Każde zajęcia posiadają swój scenariusz, karty zabawy, oraz blok multimedialny z piosenką na koniec zajęć.

Program zawiera:
160 scenariuszy zajęć
640 ćwiczeń multimedialnych
98 kart zabawy

10 zajęć o emocjach
Obok tematów z zakresu społecznego, poznawczego proponujemy także zestaw 10 tematów poświęconych najczęściej doświadczanym przez dzieci emocjom. Warto po nie sięgać nie tylko ze względu na wymagania podstawy programowej, ale także wtedy, gdy w grupie pojawi się konkretny problem.
Tematy znane i lubiane i … zupełnie nowe
Zakres omawianych zagadnień jest rozszerzany w sposób spiralny: od tematów najbliższych rzeczywistości dziecka (dom, rodzina, jedzenie, higiena itp.) do treści związanych z odkrywaniem tajemnic otaczającego je świata (podróże, sztuka, technologia, Kosmos i inne).
Scenariusze zajęć dziennych
Każdy scenariusz zajęć ma określone cele dydaktyczne oraz zawiera punkty podstawy programowej przypisane do tych celów. Scenariusze są przystosowane do praktyki przedszkolnej – zawierają propozycje zajęć na cały dzień (zabawy integracyjne lub dydaktyczne, kącik multimedialny, zabawy ruchowe, kącik plastyczny).
51 piosenek
Każdy krąg tematyczny zawiera nagraną piosenkę (z prostym teledyskiem) związaną z tematem kręgu, którą dzieci ćwiczą przez 5 dni. W scenariuszach zajęć nauczyciel znajdzie tekst piosenki opatrzony opisem choreografii. To zestaw gestów i ruchów, które mogą wykonywać dzieci podczas śpiewania razem z nauczycielem.

Pendrive z kluczem licencji na 6 stanowisk komputerowych.