Fable go

Kod produktu: DA7250

Fable to robot modułowy przystosowany do zajęć z uczniami na każdym etapie edukacji. Posiada kilka podzespołów, które można składać na wiele sposobów i w wielu konfiguracjach. Większość konfiguracji może być złożona i zdemontowana w ciągu kilku minut bez użycia narzędzi. Robota można złożyć już w niecałe 60 sekund, a 3 minuty wystarczą, by zacząć programować. Dzięki dedykowanej aplikacji Fable Blockly oraz prostym sekwencjom bloczkowym można zaprogramować go na setki sposobów. Dzięki ClassVR można zwizualizować przedmiot, a następnie wydrukować brakujący element na drukarce 3D i zaprogramować robota. Fable potrafi wyrażać emocje i z powodzeniem może wykorzystywany być w terapii. Dzięki aplikacji na telefon uczniowie mogą nadawać robotowi wyraz twarzy i rozmawiać o emocjach. Fable polecany jest także dla dzieci autystycznych, ponieważ dostarcza mniejszą liczbę bodźców niż człowiek. Dzięki temu dzieci autystyczne potrafią łatwiej rozróżnić intencje i szybciej się rozwijają w zakresie komunikacji werbalnej oraz łatwiej nawiązują kontakty społeczne.
bateria: wbudowany akumulator litowy 3000 mAh;
HUB komunikacyjny: 6 kanałów bezprzewodowych;
sensory: czujnik wykrywania koloru, czujniki zbliżeniowe;
obsługiwane języki programowania: Diagramatyczny/schematyczny, Python, blokowy i klasyczny język programowania;
oprogramowanie: Fable Blockly do programowania zestawów robotycznych;
skład zestawu:
moduł ramienia;
Hub;
podstawa;
uchwyt;
uchwyt na telefon;
wyrzutnia;
piłeczka;
moduł czteroosiowy;
2 x adapter;
labirynt;
stojak;