Czuję rytm. GoLogo

Kod produktu: HO0026

Nowość

Głównym założeniem programów z serii GoLogo jest nadanie zabawom, grom i ćwiczeniom rzeczywistego kontekstu komunikacyjnego i emocjonalnego, wyjście poza dwuosobowy schemat dziecko-logopeda oraz potraktowanie interakcji z komputerem jako jednego z elementów komunikacji prowadzonej między uczestnikami gier i zabaw. W serii GoLogo nie trzeba ograniczać się do wyboru i uruchamiania ćwiczeń i można na żywo decydować o ich tempie i przebiegu, bawić się z dziećmi lub umożliwiać dzieciom wieloosobową zabawę logopedyczną.

Ćwiczenia obejmują zarówno słuchowe rozróżnianie prostych wzorców rytmicznych jak i artykułowanie rytmów głosem lub stukaniem. Obydwa aspekty zostały uwzględnione w grach, w których właściwe odczytanie lub artykułowanie rytmu decyduje o sukcesie. Nie brakuje też zabawnych ćwiczeń rytmicznych dla całej grupy dzieci.

W zestawie ćwiczymy rytmy od najprostszych do skomplikowanych: liczba jednostajnych dźwięków, liczba i długość dźwięków, akcentowanie jednostajnych czasowo dźwięków, akcentowanie połączone z różną długością dźwięków.

Dla ćwiczeń opracowane są scenariusze o narastającym poziomie trudności, multimedialne ćwiczenia indywidualne oraz karty pracy i przede wszystkim gry i zabawy zespołowe z wykorzystaniem multimediów.

Licencja: bezterminowa, na wszystkie komputery w placówce, łącznie z prawem do aktualizacji do nowych wersji oprogramowania oraz drukowania materiałów na użytek placówki.

Minimalne wymagania sprzętowe: komputer z systemem Windows 7/10/11, rozdzielczość ekranu nie mniejsza niż 1024 x 768 pikseli (zalecana rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli), mikrofon i źródło dźwięku.

Przeznaczenie: do pracy z ekranami dotykowymi i tablicami interaktywnymi z miejscem do ćwiczeń grupowych przed tablicą.