LaboLAB Życie w ekosystemach. Zestaw do doświadczeń z biologii

Kod produktu: LJ0014

Moduł badawczy do nauki zagadnień związanych z życiem w ekosystemach dający możliwość przeprowadzenia doświadczeń i pracy z materiałami multimedialnymi. Przeznaczony do pracy grupowej na tablicach interaktywnych oraz indywidualnej na tabletach, smartfonach lub komputerach (systemy Windows, Android, iOS) w polskiej wersji językowej. W pięciu seriach, zaproponowanych w module, działań badawczych uczniowie zapoznają się z cyklem życia, dziedziczonymi i nabytymi cechami, adaptacjami i informacjami zawartymi w skamielinach. Dowiadują się również, w jaki sposób wszystkie te elementy wpływają na różnorodność życia na Ziemi. Uczniowie poznają te zagadnienia poprzez badanie, dyskusję i aktywne rozwiązywanie problemów. Dokonują obserwacji i przewidywań, analizują i zapisują dane, opracowują twierdzenia poparte dowodami i wnioskowaniem oraz oceniają związane z ekosystemami problemy i ich rozwiązania. Zestaw pozwala na realizację podstawy programowej na lekcjach biologii w klasach 5-8. Moduł zawiera pomoce do eksperymentów pozwalające na wielokrotne przeprowadzenie bezpiecznych doświadczeń i eksperymentów w zespołach uczniowskich (w klasie do min. 25 osób), a także odpowiednio przygotowane oraz uzupełniające pracę badawczą zasoby interaktywne.

Tematy badawcze realizowane w module:
Życie w ekosystemach (5 jednostek lekcyjnych)
Dziedziczenie i zmienność cech (2 jednostki lekcyjne)
Adaptacje (5 jednostek lekcyjnych)
Wpływy środowiskowe (3 jednostki lekcyjne)
Ekosystemy, ludzie i różnorodność biologiczna (2 jednostki lekcyjne).

Zestaw zawiera:
- około 100 interaktywnych ekranów, które umożliwiają pracę grupową przy tablicy interaktywnej lub samodzielną przy komputerze, tablecie lub na smartfonie
- materiały interaktywne zarówno do pracy grupowej na tablicach interaktywnych, jak i indywidualnej na tabletach, smartfonach lub komputerach (systemy Windows, Android, iOS)
- szczegółowe scenariusze lekcji, opisy doświadczeń, eksperymentów i projektów edukacyjnych pozwalające na przeprowadzenie min. 17 lekcji badawczych trwających od 30 do 60 min.
- przewodnik metodyczny dla nauczyciela w wersji drukowanej i cyfrowej
- drukowane materiały dla uczniów o zróżnicowanym poziomie
- dostęp do materiałów cyfrowych (symulacje przedstawiające zjawiska, ćwiczenia, karty pracy i obserwacji do eksperymentów, testy sprawdzające wiedzę
- podręczniki multimedialne przystępnie tłumaczące analizowane zjawiska) dla uczniów i nauczyciela licencja szkolna bezterminowa
- przezroczysty, wytrzymały pojemnik z siatki do przechowywania motyli i innych owadów- 1 szt.
- siatka do chwytania owadów- 1 szt.
- zestaw 10 pojemników do obserwacji owadów z lupą- min. 2 szt.
- opakowanie nasion ośmiu rodzajów roślin szybkorosnących, min. 1 opak.
- zestaw do obserwacji rozwoju podziemnej części rośliny- 1szt.
- ziemia doniczkowa (poj. 2 l)- min.1opak.
- nawóz Osmocote, granulki (poj. 30 ml)- min. 1 opak.
- cylinder miarowy (menzurka) z naniesioną skalą (poj. 10 ml)- min. 5 szt.
- pipety skalowane (poj. 3 ml)- min 20 szt.
- czerwony barwnik spożywczy w płynie (poj. 30 ml)- 1 szt.
- knot/sznurek bawełniany (dł. 10 cm)- min 15 szt.
- zestaw kart ze zwierzętami stadnymi - 1szt.
- zestaw kart przedstawiających zmienność cech- 1 szt.
- fotografia nektarnika malachitowego - 1 szt.
- plansza dydaktyczna o wym. 70 × 100 cm - „Metoda badawcza”, 1 szt.
- makaron „kolanka” (waga 0,7 kg) -1 opak.
- plastikowy pojemnik (poj. 3,7 l)- min. 7 szt.
- pojemniki/kubki plastikowe - min 15 szt.
- plastikowy kubek z pokrywką (poj. 30 ml)- min. 30 szt.
- miarka/kubek (poj. 60 ml)-min. 30 szt.
Całość zestawu zapakowano w skrzynię z tworzywa sztucznego gwarantującą bezpieczne przechowywanie i eksploatację. Każdy moduł jest zestawem klasowym, co oznacza, że zawiera kompletny zestaw elementów potrzebnych do przeprowadzenia doświadczeń w badawczych zespołach uczniowskich.