Logopedyczne zabawy sz ż cz dź - edukacyjne programy multimedialne

Kod produktu: KG0024

Multimedialne Pakiety Logopedyczne powstały z myślą o dzieciach, które mają wady wymowy. Przeznaczone dla dzieci w wieku 4–9 lat. Ćwiczenia zawarte w pakiecie trenują u dzieci wymowę trudnych głosek wspomagając terapię logopedyczną. Program ma za zadanie: stymulowanie ciekawości poznawczej, kreowanie i uwzględnianie alternatywnych możliwości wyboru, formułowanie hipotez, projektowanie, decydowanie o wyborze sposobu postępowania, rozwijanie umiejętności abstrahowania, wnioskowania i dedukowania, kształtowanie myślenia strategicznego, uczenie współdziałania w grupie (wspólne przygotowywanie projektów), stymulowanie zaradności, życiowego sprytu i przedsiębiorczości.
Pakiet składa się z 5 głównych części:
PODPISZ I POWIEDZ – zestaw ćwiczeń pomocnych szczególnie przy utrwalaniu głoski w wyrazach (w różnych pozycjach).
ZAPAMIĘTAJ I POWIEDZ - program obrazkowy, w który z pewnością chętnie będą grały młodsze jak i starsze dzieci. Polecany do wykorzystania j przy utrwalaniu wymowy głosek w wyrazach (w nagłosie, śródgłosie i wygłosie).
UZUPEŁNIJ WYRAZ - program ma na celu utrwalanie różnicowania głosek opozycyjnych sz – s, cz – c, ż – z, dż – dz.
SPADAJĄCE KARTY - program, który oprócz ćwiczenia poprawnej wymowy, wyrabia u dziecka świadomość fonologiczną, ćwiczy refleks, koncentrację uwagi, spostrzegawczość wzrokową. Skutecznie ćwiczy również motorykę małą.
NAGRAJ I ODTWÓRZ - prosty rejestrator dźwięku. Umożliwia nagranie wymowy dziecka i porównanie jego wymowy np. na początku i końcu terapii.
Główne informacje:
Wersja językowa: polska
Ilość stanowisk: 1
Typ licencji: komercyjna
Ważność licencji: wieczysta.
Wymagania systemowe:
- system operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10,
- procesor Pentium, 233 MHz,
- RAM 128 MB wolnego miejsca na dysku twardym,
- 250 MB wolnego miejsca na dysku twardym,
- grafika 800 x 600, Hi-color,
- karta dźwiękowa zgodna z MS Windows.