Go Sense. Koordynacja i grafomotoryka

Kod produktu: HO0006

Go Sense to seria nowoczesnych pomocy dydaktycznych i terapeutycznych, wychodząca poza relację dziecko-terapeuta lub dziecko-komputer. Dzięki twórczemu wykorzystaniu technologii oraz dołączeniu małych i wielkowymiarowych pomocy, uczestnicy zajęć rozwijają w ciekawej dla zmysłów formie swoje mocne strony, kompensują deficyty i tam gdzie to możliwe korygują zaburzone obszary. Pakiety mogą być wykorzystane w pracy z całą klasą, w wyodrębnionych grupach i indywidualnie. Przeznaczone są dla placówek edukacyjnych i poradni do pracy z dziećmi wieku 6 - 10 lat ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi z szeroko rozumianej grupy ryzyka dysleksji rozwojowej, obejmującej dysleksję (tu w wąskim znaczeniu), dysgrafię, dysortografię oraz dyskalkulię a także z dziećmi z ADHD. Seria jest również dostosowana do potrzeb i możliwości dzieci ze spektrum autyzmu oraz do realiów i potrzeb szkoły w zakresie zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, dydaktyczno-wyrównawczych lub rewalidacyjnych.
Poza częścią multimedialną i kartonowymi elementami, każda z części serii GOSense wyposażona jest w poradnik metodyczny oraz zestaw materiałów do samodzielnego wydrukowania obejmujących m.in karty pracy i elementy motywujące uczniów. Użytkownicy otrzymują też dostęp do scenariuszy zajęć wykorzystujących bezpośrednie otoczenie sali szkolnej lub realizowane w plenerze.

W zestawie Koordynacja i grafomotoryka dla dzieci z problemami w zakresie motoryki małej zaproponowano stopniowe zmniejszanie skali ruchu, od ruchów w wymiarze ciała przez początkowo proste, a potem bardziej skomplikowane linie i kształty w wymiarze kartki z zeszytu, aż do opanowania precyzyjnego ruchu w liniaturze. W ćwiczeniach interaktywnych wykorzystano mechanizmy typowe dla gier, gdzie wykonanie ciągłego ruchu, łączącego elementy gry na ekranie jest częścią dynamicznej fabuły.

Wymaganie systemowe oraz licencja:
urządzenie z systemem operacyjnym Windows 7 lub nowszym, zaleca się stosowanie urządzeń z ekranem dotykowym
do korzystania z dodatkowych zasobów online wymagane jest połączenie z internetem oraz aktualna wersja przeglądarek Chrome, Firefox lub Edge
bezterminowa licencja dla placówki edukacyjnej umożliwia zainstalowanie oprogramowania na dowolnej liczbie komputerów należących do placówki.