Spotkania z przyrodą. Minerały, kamienie szlachetne, skały

Kod produktu: MO0036

Przewodnik zawiera praktyczne porady, jak uniknąć pomyłek przy rozpoznawaniu kamieni. Stanowi niezawodny klucz do oznaczania oparty na barwie rysy, twardości i warunkach powstania minerałów i skał. Prezentuje rysunki kryształów, ponad 800 zdjęć wszystkich opisanych minerałów, kamieni szlachetnych i ozdobnych, skał oraz meteorytów. Poleca niezbędne wyposażenie poszukiwacza kamieni, najlepsze miejsca poszukiwań, savoir-vivre zbieracza, rady dotyczące zakupu lub wymiany okazów. Zawiera również zasady tworzenia kolekcji, najlepsze metody przechowywania okazów. Publikacja uwzględnia także informacje o meteorytach znalezionych w różnych zakątkach Ziemi: jak je rozpoznać, czym się charakteryzują i skąd pochodzą.
autor: Rupert Hochleitner
format: 13 x 19 cm
oprawa miękka w obwolucie PCW
448 str.