Węzły matematyki. Jednostki, skale, plany

Kod produktu: PN0041

Seria pomocy, dzięki którym uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej poczują i odkryją matematykę jako przystępny i skuteczny sposób opisywania otaczającego nas świata i rozwiązywania napotykanych problemów.
Węzły w matematyce to kluczowe pojęcia, które wymagają bardzo dobrego zrozumienia przez uczniów. Są podstawą, która jest niezbędna do dalszej pracy i przyswajania kolejnych treści. Właśnie te główne pojęcia zostały nazwane węzłami. Opracowane pomoce spełniają założenia podstawy programowej.
Zalety Węzłów matematyki:
– uczniowie, którym nauka tego przedmiotu sprawiała dotychczas trudności, poczują, że rozumieją uczniowie którzy nie potrafią usiedzieć w ławce, będą zaciekawieni uczniowie zdolni zaangażują się mocniej
– lekcje przeprowadzone według interesujących scenariuszy będą stanowiły zachętę, by być uważnym też na pozostałych godzinach.
Pakiet Węzły matematyki. Jednostki, skale, plany ułatwia uczniom zrozumienie idei powierzchni i długości czy pojęć planu i skali (po co mierzymy, porównujemy i przenośmy rzeczywistą przestrzeń do innej skali). Odkrywanie niecodziennych miar w swoim otoczeniu pozwoli lepiej zrozumieć, dlaczego używamy różnych jednostek.

Zestaw zawiera:
– 6 scenariuszy będących również inspiracją do prowadzenia ciekawych lekcji z całego działu
– karty pracy
– proste ćwiczenia multimedialne na tablice
– kłódki
– centymetry (30 sztuk)
– miara zwijana (10 metrów)
- licencja otwarta – nieograniczona ilość użytkowników i urządzeń.