mTalent Percepcja wzrokowo-słuchowa – Pakiet Ekspert

Kod produktu: LJ0009

Pakiet programów to idealne narzędzie do zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, logopedycznych, rewalidacyjnych i innych mających na celu kształtowanie i usprawnianie percepcji słuchowej i wzrokowej. Praca z programami możliwa jest zarówno offline (bez dostępu do Internetu) jak i online w każdym miejscu (szkoła, przedszkole, gabinet, dom) oraz czasie, z dostępem do Internetu. Programy współpracują z większością urządzeń wyposażonych w system operacyjny Windows, Android oraz iOS (komputer stacjonarny, laptop, tablica interaktywna, monitory dotykowe, tablet, a także smartfon).
PAKIET PERCEPCJA SŁUCHOWO-WZROKOWA z serii mTalent charakteryzuje:
• ponad 1200 ekranów interaktywnych (ćwiczenia typu: łączenie elementów, kategoryzowanie, zaznaczanie różnic, memo, gry pamięciowe, sekwencje, łączenie punktów, interaktywne puzzle, sudoku obrazkowe, ćwiczenia do pracy z grupą dzieci (np. interaktywne gry planszowe z pionkami, gry za tablice interaktywne), a także ćwiczenia oparte na tekście, np. uzupełnianie luk w zabawnych rymowankach uzupełnianie ilustracji do treści, zadania kreatywne (np. narysuj) i inne)
• 400 kart pracy do wydruku
• jedyny tego typu interaktywny produkt na rynku
• odpowiedź na jedno z najczęstszych wskazań form pomocy psychologiczno-pedagogicznej i zaleceń do pracy z dzieckiem (kształtowanie i ćwiczenia percepcji słuchowej/wzrokowej)

• propozycja uzupełniona o zestaw dodatkowych pomocy i publikacji autorskich (np. pomoce tradycyjne, drukowalne karty, poradnik metodyczny)

• produkt zgodny z wytycznymi DOSTĘPNOŚCI dla osób z niepełnosprawnościami
• przygotowany w nowoczesnej technologii HTML5 (nie FLASH), co oznacza, że posłuży użytkownikom przez wiele lat
• licencja BEZTERMINOWA: 2 stanowiska online (wymagany dostęp do Internetu) + 2 stanowiska offline (praca bez dostępu do Internetu).
W programie wydzielono działy ćwiczeń interaktywnych kształtujących percepcję słuchową oraz wzrokową:
1. Rozpoznawanie i różnicowanie dźwięków
2. Sekwencje i rytmy
3. Słuch fonemowy
4. Synteza słuchowa
5. Analiza słuchowa
6. Pamięć słuchowa i polecenia złożone
7. Rymy i zagadki
8. Zabawy słuchowe (zawierające ćwiczenia niesklasyfikowane w innych działach, np. koordynacja słuchowo-ruchowa itd.)
9. Stałość spostrzegania
10. Spostrzeganie figury i tła
11. Spostrzeganie położenia przedmiotów w przestrzeni
12. Spostrzeganie stosunków przestrzennych
13. Koordynacja wzrokowo-ruchowa
14. Pamięć wzrokowa
15. Jarmark rozmaitości (zawiera ćwiczenia z różnych obszarów, niesklasyfikowane w innych działach, np. uwaga i koncentracja).
Dodatkowo w skład PAKIETU wchodzą:
- tradycyjne elementy wyposażenia: mikrofon, słuchawki, głośniki, trójkąt dźwiękowy, pudełko akustyczne, kolorowe patyczki, okrągłe żetony ,duża lupa, liczmany, latarka z laserem
- drukowane elementy wyposażenia: instrukcja użytkowania, dokument licencyjny, gwarancja, książka ze szkoleniem z zakresu tworzenia autorskich materiałów interaktywnych, a także poradniki metodyczne ze scenariuszami zajęć.
Do pakietu dołaczamy GRATIS zestaw drukowanych KART PRACY w postaci książki pt. "100 pomysłów podanych na tacy czyli stos naprawdę niezłych kart pacy".
Cała seria mTalnet otrzymała wyjątkową nagrodę Logo BETT Awards Finalist.
Wraz z każdym programem mTalent terapeuta/nauczyciel otrzymuje bezpłatne SZKOLENIE online z obsługi programu mTalent zakończone wydaniem imiennego certyfikatu.
Program został uzupełniony o tłumaczenie poleceń na język ukraiński oraz lektora.