LaboLAB Ziemia i Kosmos. Zestaw do doświadczeń z geografii

Kod produktu: LJ0017

Celem modułu Ziemia i Kosmos jest pokazanie uczniom, że zarówno nasza planeta, jak i cały Wszechświat stanowią systemy, w których zachodzi obieg materii i energii. Systemy te oddziałują ze sobą, a efekty zachodzących w nich interakcji mogą być ujęte w obserwowane i przewidywane wzorce, jak na przykład noc i dzień, pory roku, pływy, pogoda i klimat.
W ramach pięciu dostępnych serii działań badawczych uczniowie badają te oddziaływania dyskutują o miejscu Ziemi we Wszechświecie, omawiają wzajemny wpływ Słońca, Ziemi i Księżyca, poznają naturę gwiazd. Wykorzystując modele, uczniowie analizują ruch obrotowy i obiegowy Ziemi i Księżyca, co pozwala im wyjaśnić mechanizm zjawisk dnia i nocy, pór roku i faz Księżyca. Poznają również sfery Ziemi i ich wzajemne zależności oraz dowiadują się o potrzebie i możliwościach ich ochrony. Uczniowie rozwijają te koncepcje poprzez aktywne badanie, dyskusję i rozwiązywanie problemów. Prowadzą obserwacje, przewidują rezultaty, wyciągają wnioski, przedstawiają dowody i argumenty oraz oceniają problemy i ich rozwiązania.
Moduł jest zestawem klasowym i/lub szkolnym, co oznacza, że zawiera kompletny zestaw elementów potrzebnych do wykonania doświadczeń w zespołach złożonych z wielu uczniów.
Moduł daje możliwość przeprowadzania doświadczeń i pracy z materiałami multimedialnymi na lekcjach przyrody i geografii. Umożliwia pracę grupową na tablicach interaktywnych oraz indywidualną na tabletach, smartfonach lub komputerach (systemy Windows, Android, iOS) w polskiej wersji językowej. Zestaw pozwala na realizację podstawy programowej na lekcjach przyrody w klasie 4 oraz geografii w klasach 5-8, w szczególności następujących zagadnień: miejsce Ziemi we Wszechświecie, wzajemny wpływ Słońca, Ziemi i Księżyca, natura gwiazd, ruch obrotowy i obiegowy Ziemi i Księżyca, sfery Ziemi i ich wzajemne zależności. Ponadto, zawiera wyposażenie potrzebne do wykonania eksperymentów indywidualnie lub w zespołach uczniowskich, a także odpowiednio przygotowane oraz uzupełniające pracę badawczą zasoby interaktywne.
Zestaw wyposażono w:
- około 100 interaktywnych ekranów, które umożliwiają pracę grupową przy tablicy interaktywnej lub samodzielną przy komputerze, tablecie lub na smartfonie
- materiały interaktywne do pracy grupowej na tablicach interaktywnych, jak i indywidualnej na tabletach, smartfonach lub komputerach (systemy Windows, Android, iOS)
– przewodnik metodyczny dla nauczyciela w wersji drukowanej i cyfrowej
– scenariusze lekcji ze szczegółowo opisanymi eksperymentami i projektami edukacyjnymi do przeprowadzenia 19 lekcji
– drukowane materiały dla uczniów o zróżnicowanym poziomie - 30 szt.
– dostęp do materiałów cyfrowych (atrakcyjne symulacje, ćwiczenia, testy, podręczniki multimedialne) dla uczniów i nauczycieli (licencja szkolna, bezterminowa)
– Teleskop Celestron PowerSeeker 40 AZ Table Top lub równoważny – 1 szt.
– kompas magnetyczny - 16 szt.
– fazy księżyca- zestaw kart – 16 szt.
– magnetyczny układ słoneczny - 1 szt.
– latarka LED z baterią – 16 szt.
– nadmuchiwana piłka/globus (śr. 40 cm) - 1 szt.
– elementy konstrukcyjne K’NEX – złączki 30 szt.
– elementy konstrukcyjne K’NEX – drążki (dł. 13 cm) – 24 szt.
– elementy konstrukcyjne K’NEX – kółka (śr. 5 cm) – 24 szt.
– taśma miernicza (dł. 150 cm) - 16 szt.
– cylinder miarowy (menzurka) z tworzywa sztucznego z naniesioną skalą (poj. 100 ml) – 8 szt.
– strzykawki jednorazowe – 8 szt.
– kolorowa kreda (12 kolorów) – 2 szt.
– modelina niebieska (waga 100g) – 4 szt.
– modelina zielona (waga 100g) – 4 szt.
– modelina czerwona (waga 100g) – 8 szt.
– kubki plastikowe (poj. 37ml) – 30 szt.
– kubki plastikowe (poj. 200ml) – 15 szt.
– plansza dydaktyczna 70×100 cm, „Metoda badawcza” – 1 szt.
– duża, wytrzymała skrzynia (tworzywo sztuczne
Całość zestawu umieszczono w skrzyni (wym.: 50 x 60 x 30 cm) z tworzywa sztucznego gwarantującej bezpieczne przechowywanie i eksploatację.