Plastyka. Obrazy konturowe dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną

Kod produktu: HR0268

Pomoc dydaktyczna przeznaczona dla nauczycieli, pedagogów i terapeutów pracujących z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną, ze sprzężeniami oraz mającymi trudności w uczeniu się. Karty mogą być wykorzystywane do pracy w przedszkolach i szkołach specjalnych, klasach integracyjnych oraz w przedszkolach i szkołach masowych – w nauczaniu początkowym.
Tematyka kart pracy jest związana z porami roku, świętami, ważnymi wydarzeniami, począwszy od rozpoczęcia roku szkolnego aż do wakacji. Publikacja została opracowana tak, aby nauczyciel mógł z niej korzystać ze wszystkimi uczniami w grupie, niezależnie od zróżnicowanego poziomu ich umiejętności. Zamieszczony materiał można dowolnie modyfikować i wszechstronnie wykorzystywać. Proponowane polecenia oraz sposób ich realizacji zamieszczono na ostatnich stronach.
Tematyka kart pracy: morze, fale, góry, zboże, budynek szkoły, koło, kwadrat, trójkąt, paleta z farbami, znak „STOP”, znak „SYGNAŁY ŚWIETLNE”, autobus, jesienny park, jesienne drzewo, liść, jarzębina, muchomor, jabłko, gruszka, śliwa, kosz z owocami, burak, jesień, parasol, krople deszczu, Dzień Edukacji Narodowej, dynia, kontury Polski, godło Polski, świeca, prezent, Mikołaj, worek św. Mikołaja, choinka, bombka, gwiazda betlejemska, stół wigilijny, maska, zimowy krajobraz, zimowe drzewo, płatek śniegu, bałwan, czapka, szalik, rękawiczki, karmnik, sarna, przebiśnieg, bocian , palma, pisanka, kurczak, koszyk wielkanocny, tulipany, garnek, Marzanna, wiosna, wiosenne drzewo, tulipan, żonkil, ogród, szpadel i grabie, konewka, pomidor, rzodkiewka, ogórek, sałata, flaga, medal Konsytuacji 3 maja, herb stolic, flaga UE, łąka, biedronka, motyl, żaba, maki, chabry, rumianki, mlecz, bukiet kwiatów, głowa mamy, serce, blok, dom, kula ziemska, dzieci świata, lato, letnie drzewo, tęcza, słońce, truskawka, głowa taty, krawat, pociąg, samolot, statek, karetka, 112, walizka, wakacje.
autor: Agnieszka Borowska-Kociemba, Małgorzata Krukowska
format: A4
oprawa: teczka z gumką,
115 kart w bloku do wyrywania.