Monografia liczby

Kod produktu: NS1370

Zgodnie z podstawą programową kształtowanie u dziecka pojęcia liczby naturalnej jest nadrzędnym celem edukacji matematycznej na etapie wczesnoszkolnym. W odpowiedzi na to założenie powstał produkt Monografia liczby. Zestaw zawiera 21 plansz dwustronnych z liczbami od 0 do 20. Opracowane plansze uwzględniają wszystkie wymagane aspekty w monografii liczb: aspekt kardynalny, porządkowy i miarowy. Ponadto każda z nich zawiera graficzną formę przedstawienia liczby pisanej i drukowanej, z widocznym zaznaczeniem, w jaki sposób prawidłowo napisać daną liczbę. Oryginalnym zadaniem wykorzystanym na planszy jest zachęcenie uczniów do aktywności fizycznej. Każda plansza zawiera obrazek, który zachęca ucznia do wykonania np. przysiadu w ilości równej omawianej liczbie. Dziecko, ucząc się liczb naturalnych przy pomocy Monografii liczb, przyswoi elementarną wiedzę poprzez zabawę, w interesujący sposób poznając tajniki liczb naturalnych, korzystając przy tym z elementów otaczającego je świata.
21 dwustronnych plansz z liczbami od 0 do 20
po jednej stronie złotówki, po drugiej stronie euro
format A4
opakowanie tekturowe z blistrem z tworzywa sztucznego