Eduterapeutica lux Autyzm

Kod produktu: PN0126

Zbiór praktycznych i różnorodnych materiałów w postaci poradników i konspektów w wersji elektronicznej, jak i tradycyjnej dla pedagogów i nauczycieli, którzy pracują z uczniami z ASD. Zawarto w nich praktyczne wskazówki jak należy reagować w określonych sytuacjach szkolnych, na lekcjach i na przerwie. Materiały zostały przygotowane przez doświadczonych specjalistów, którzy od lat zajmują się pracą z dziećmi ze spektrum autyzmu (ASD). W zestawie znajdują się również propozycje gier i zabaw pomagających w integracji dzieci z ASD z innymi uczniami. Zadania i ćwiczenia przygotowano tak, aby możliwie jak najbardziej uruchamiały/wspierały relacje i komunikację między uczestnikami – uczą m.in. pokonywania dystansu fizycznego i pomagają w rozwijaniu kompetencji społecznych u osób z zaburzeniem ze spektrum autyzmu. Zestaw wzbogacono długopisem Banach 3D, który wspiera koncentrację, ćwiczy cierpliwość, oraz umiejętności manualne. Ponadto uczy właściwego chwytu pisarskiego i wyzwala pozytywne emocje, które wspomagają proces uczenia.
Pakiet zawiera:
2 poradniki dla nauczycieli/wychowawców: „Jak prowadzić lekcje w klasach, w których są uczniowie ze spektrum autyzmu?” oraz „Dom – szkoła – klasa w trosce o ASA, czyli jak współpracować z Rodzicami ucznia z ASD?”

Ponad 60 zabaw wspierających relacje i komunikację między uczniami

Blisko 20 kart pracy integrujących uczniów

2 prezentacje multimedialne dla pedagoga do przeprowadzenia wewnętrznych szkoleń doskonalenia nauczycieli

5 praktycznych fiszek dla nauczycieli z podpowiedziami, jak wykorzystać mocne strony ucznia z ASD podczas zajęć w szkole
buźki – emotikonki: zarówno te już gotowe jak i do samodzielnego wykonania, pomocne w komunikowaniu się z uczniami

11 plakatów edukacyjnych (do powieszenia np. w pokoju nauczycielskim)

dostęp do zbioru filmów edukacyjnych o dzieciach i młodzieży ASD

długopis Banach 3D z 10 kartami pracy.
ilość stanowisk: pozycja nie zawiera programu multimedialnego, szystkie zasoby są drukowane.
licencja: nie dotyczy