Trenuj ucho! Percepcja i uwaga słuchowa online

Kod produktu: PN0193

Dzieci z problemami z koncentracją słuchową mają kłopot, aby skoncentrować się na lekcji. Nadmiar bodźców słuchowych, które współcześnie docierają do młodego człowieka rozprasza go. Przez to nie są w stanie w pełni skupić się na tym, co mówi, jakie treści i polecenia przekazuje nauczyciel. W szumie oraz hałasie uczniowie często nie są w stanie wychwycić ważnych informacji. Problemy z koncentracją słuchową w bezpośredni sposób przekładają się na problemy w nauce oraz na słabe efekty terapii logopedycznej.
Dlatego poprawa koncentracji/uwagi słuchowej, a co za tym idzie – przyspieszenie efektów w terapii logopedycznej czy terapii dysleksji zmniejsza trudności w nauce.
Multimedialny program Eduterapeutica Lux Trenuj ucho! Percepcja i uwaga słuchowa przeznaczony jest do trenowania percepcji i uwagi słuchowej uczniów szkół podstawowych. Grupa wiekowa: 7-15 lat. Prosta w obsłudze aplikacja, pełna ciekawych dźwięków oraz autorskich ilustracji będzie konkretnym wsparciem w pracy nad poprawą koncentracji słuchowej, słuchu fonemowego u dzieci i młodzieży dla logopedów, terapeutów pedagogicznych oraz nauczycieli czy rewalidatorów. Zastosowanie pakietu: SPE, logopedia, percepcja i uwaga słuchowa, uczniowie szkół podstawowych, doskonalenie i ćwiczenie słuchu fonematycznego oraz koncentracji słuchowej.

Zawartość pakietu:
ponad 300 ćwiczeń multimedialnych, podzielonych na dwa poziomy trudności (prostsze dla klas 1–4 oraz trudniejsze dla klas 5–8),
ponad 150 kart pracy w wersji elektronicznej,
gry logopedyczne do samodzielnego wydruku,
poradnik metodyczny wraz z instrukcją obsługi programu,
przykładowe scenariusze do prowadzenia zajęć percepcji słuchowej.

Wersja online
Korzystanie z aplikacji w wersji online wymaga stałego dostępu do internetu oraz rejestracji konta na platformie edukacyjnej educhmura.pl.
Premiera 21 września 2023