Zestaw Umiem pisać, czytać, liczyć

Kod produktu: PN0067

Zestaw ćwiczeń, gier, zabaw i kart pracy, które wspierają funkcje poznawcze niezbędne dla rozwoju umiejętności poprawnego czytania, czytelnego pisania oraz zdolności liczenia i rozwiązywania zadań matematycznych w klasach 1-3. Zestaw ten pomocny jest również w pracy z dziećmi w oddziałach terapeutycznych i oddziałach integracyjnych w wieku 8-12 lat, a wypadku dzieci z większymi deficytami rozwoju intelektualnego również w starszym wieku.
Zestaw pomaga w rozwoju kluczowych kompetencji m.in. wśród uczniów:
• z niewielkim deficytem rozwoju intelektualnego,
• niewielkimi problemami widzenia i słyszenia,
• różnymi formami nadpobudliwości (np. ADHD),
• problemami ze spektrum autyzmu.
Ćwiczenia interaktywne i karty pracy z serii Umiem wykorzystują między innymi:
• oddziaływania wielozmysłowe,
• angażowanie aktywności ucznia, w tym aktywności ruchowej,
• wspomaganie koncentracji,
• unikanie sytuacji kłopotliwych dla ucznia pod względem emocjonalnym lub komunikacyjnym
Seria pomocy dydaktycznych jest przeznaczona przede wszystkim dla nauczycieli do wykorzystania w zasadniczym procesie dydaktycznym oraz na zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych. Większość ćwiczeń interaktywnych ma trzy poziomy trudności, a interaktywne gry i zabawy samoczynnie dostosowują poziom trudności do umiejętności i postępów dziecka. W ten sposób zestaw pomocy może być wielokrotnie wykorzystywany przez różnych nauczycieli w pracy z dziećmi na poziomie edukacji wczesnoszkolnej.
Umiem czytać
Ćwiczenia wspierają następujące funkcje poznawcze niezbędne dla rozwoju umiejętności wyraźnego i poprawnego czytania w nauczaniu wczesnoszkolnym:
• sylabizowanie i budowanie zdań,
• koncentracja uwagi,
• rozwijanie funkcji językowych,
• pamięć wzrokowa i słuchowa,
• rozwijanie funkcji wzrokowych: analizy i syntezy.
• 33 interaktywne ćwiczenia klasowe lub indywidualne,
• 7 interaktywnych gier i zabaw klasowych,
• 70 kart pracy wzorce do kopiowania można je również samodzielnie wydrukować z programu,
• 30 wydrukowanych dyplomów, dostępnych również na płycie CD.
Umiem pisać
Ćwiczenia wspierają następujące funkcje poznawcze:
• koncentracja uwagi,
• umiejętności grafomotoryczne,
• pamięć wzrokowa i słuchowa,
• reguły ortograficzne.
• rozwijanie funkcji językowych.
• 94 interaktywne ćwiczenia klasowe lub indywidualne,
• 6 interaktywnych gier i zabaw klasowych,
• 120 kart pracy – wzorce do kopiowania można je również samodzielnie wydrukować z programu,
• 30 wydrukowanych dyplomów, dostępnych również w programie.
Umiem liczyć
Ćwiczenia wspierają funkcje niezbędne dla rozwoju zdolności liczenia i rozwiązywania zadań matematycznych:
• syntezę i analizę wzrokową,
• myślenie przyczyno-skutkowe,
• orientację w przestrzeni,
• spostrzegawczość i koncentrację uwagi,
• rozpoznawanie kształtów, cyfr oraz znaków matematycznych,
• myślenie operacyjne, w tym: porównywanie, segregowanie, dodawanie, odejmowanie i działania odwrotne,
• pamięć,
• umiejętności grafomotoryczne łącznie z pisaniem cyfr, liczb i zapisywaniem działań matematycznych.
• 129 interaktywnych ćwiczeń klasowych lub indywidualnych,
• 11 interaktywnych gier i zabaw klasowych,
• 150 kart pracy – wzorce do kopiowania można je również samodzielnie wydrukować z programu,
• 30 wydrukowanych dyplomów, dostępnych również w programie.