Go Sense. Ortografia

Kod produktu: HO0007

Go Sense to seria nowoczesnych pomocy dydaktycznych i terapeutycznych, wychodząca poza relację dziecko-terapeuta lub dziecko-komputer. Dzięki twórczemu wykorzystaniu technologii oraz dołączeniu małych i wielkowymiarowych pomocy, uczestnicy zajęć rozwijają w ciekawej dla zmysłów formie swoje mocne strony, kompensują deficyty i tam gdzie to możliwe korygują zaburzone obszary. Pakiety mogą być wykorzystane w pracy z całą klasą, w wyodrębnionych grupach i indywidualnie. Przeznaczone są dla placówek edukacyjnych i poradni do pracy z dziećmi wieku 6 - 10 lat ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi z szeroko rozumianej grupy ryzyka dysleksji rozwojowej, obejmującej dysleksję (tu w wąskim znaczeniu), dysgrafię, dysortografię oraz dyskalkulię a także z dziećmi z ADHD. Seria jest również dostosowana do potrzeb i możliwości dzieci ze spektrum autyzmu oraz do realiów i potrzeb szkoły w zakresie zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, dydaktyczno-wyrównawczych lub rewalidacyjnych.
Poza częścią multimedialną i kartonowymi elementami, każda z części serii GOSense wyposażona jest w poradnik metodyczny oraz zestaw materiałów do samodzielnego wydrukowania obejmujących m.in karty pracy i elementy motywujące uczniów. Użytkownicy otrzymują też dostęp do scenariuszy zajęć wykorzystujących bezpośrednie otoczenie sali szkolnej lub realizowane w plenerze.

W zestawie Ortografia, do nauki poprawnego pisania autorzy przygotowali wyjątkowo szeroki wachlarz środków. Poza standardowym zapamiętywaniem reguł oraz stosowaną powszechnie ścieżką wzrokową, zastosowano mnemotechniki słuchowe. Ogromny nacisk położono na zapamiętywanie samego ruchu dłoni lub palców, odpowiednio w zakresie pisania odręcznego i pisania na fizycznej lub wirtualnej klawiaturze.

Wymaganie systemowe oraz licencja:
urządzenie z systemem operacyjnym Windows 7 lub nowszym, zaleca się stosowanie urządzeń z ekranem dotykowym
do korzystania z dodatkowych zasobów online wymagane jest połączenie z internetem oraz aktualna wersja przeglądarek Chrome, Firefox lub Edge
bezterminowa licencja dla placówki edukacyjnej umożliwia zainstalowanie oprogramowania na dowolnej liczbie komputerów należących do placówki.