Mata jednostronna STEAM

Kod produktu: DA8081

Mata specjalnie zaprojektowana do nauki programowania z użyciem robota Codey Rocky, jak i elementów edukacji wczesnoszkolnej: matematycznej, przyrodniczej oraz informatycznej.
Zestaw składa się z 7 elementów:
Ring Sumo - 77- centymetrowy ring sumo to oryginalny rozmiar ringu do walk robotów. Zadaniem użytkowników jest zbudowanie robota, który wypchnie przeciwnika poza obwód ringu. Codey Rocky dzięki łącznikom może być rozbudowywany przy użyciu zarówno Lego, jak i czujników Neuron.
Ring sumo (dzięki zaznaczonej tarczy oraz kątomierzowi) może służyć do nauki zegara tradycyjnego oraz obliczania kątów.
Skala szarości - czujnik robota Codey Rocky rozpoznaje skalę szarości, którą można zmierzyć za pomocą bloczka “wartość skali szarości sensora kolorów”.
Kolory i czas – Codey Rocky rozpoznaje 8 kolorów. Dzięki specjalnie przygotowanej trasie możesz zaprogramować reakcję na poszczególne kolory, np. odegranie melodii.
Dystans przemieszczania robota jest mierzony w sekundach. Specjalnie przygotowane paski (powyżej kolorowych pól) wskazują jak daleko zajedzie Codey Rocky z prędkością 50% i 100%.
Kompas – umiejscowiony na macie pomoże w nauce kierunków świata. Odpowiednio zaprogramowany Codey Rocky może zarówno obracać się we właściwym kierunku, jak i pokazywać jego symbol na ekranie.
Kolorowa mata do kodowania o wym. 144 x 200 cm z kółkami do nauki kodowania za pomocą plastikowych kolorowych kubeczków. Mata składa się z 4 części po 9 pól, rozdzielonych osią symetrii w pionie i poziomie.
Specjalnie oparcowana trasa “line follower mode” przyda się w trakcie programowania robota, aby poruszał się po czarnej linii.
Ma macie znajduje się przestrzeń na kartkę A4. Można na niej spisać zadania dla uczniów i położyć je na macie w wyznaczonym do tego miejscu.