Go Edu. Obliczam i rozwiązuję

Kod produktu: HO0012

GoEdu to seria pomocy dydaktycznych i scenariuszy zgodnych z aktualną podstawą programową nauczania wczesnoszkolnego (klasy I-III). Pozwala rozwijać kluczowe umiejętności w zakresie komunikacji językowej i rozwiązywania problemów matematycznych, ale też łączy je z umiejętnością podejmowania taktycznych i strategicznych decyzji, a także współpracą w grupie i wrażliwością na emocje. Seria wykorzystuje technologię i multimedia, ale wprowadza również dołączone do pakietu duże i małe pomoce do pracy w całej klasie – na podłodze lub w małych zespołach – przy stolikach. W zabawę włącza też przestrzeń szkolną jak i teren na zewnątrz budynków. Dzięki temu najmłodsi uczniowie rozwijają swoje umiejętności poznawcze i ruchowe, społeczne i emocjonalne, motoryczne i technologiczne.

Aplikacja obejmuje multimedia, zasoby do wydrukowania, poradniki i scenariusze, które będą na bieżąco aktualizowane. Licencja jest bezterminowa i obejmuje całą placówkę edukacyjną. Pozwala na zainstalowanie programu na wszystkich komputerach oraz drukowanie i kopiowanie na użytek placówki materiałów zamieszczonych w programie.

Część serii „Obliczam i rozwiązuję” umożliwia rozwijanie umiejętności matematycznych. Przygotowane scenariusze uczą podstaw matematyki w grach i ćwiczeniach, w których myślenie matematyczne jest naturalną, ale też niezbędną częścią dobrej zabawy. Proponowane zajęcia pozwalają przekroczyć granicę miedzy multimediami i tradycyjnymi pomocami. Indywidualna aktywność uczniów przeplata się z działalnością w zespołach i w całej klasie.
Zestaw zawiera:
36 formatek z grubego kartonu 22 x 22 cm z elementami gier i zabaw do wyciśnięcia
inne elementy gier: karty, kości, kamienie, woreczki itp.
plansze do gier
200 ekranów ćwiczeń multimedialnych
150 kart pracy do wydrukowania.

Minimalne wymagania:
Komputer z systemem Windows 7/10 posiadający: rozdzielczość ekranu nie mniejszą niż 1024 x 768 pikseli (zalecana rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli), źródło dźwięku.
Program jest przeznaczony przede wszystkim do pracy z ekranami dotykowymi i tablicami interaktywnymi.