Interaktywne Plansze Przyrodnicze. Fizyka klasy VII-VIII

Kod produktu: LJ0124

Materiały przeznaczone do pracy w grupie, pozwalają uczniom wspólnie analizować zaproponowaną tematykę. Multimedialne zasoby w postaci pojedynczych plansz i symulacji oraz innych pomocnych treści przygotowane do pracy na tablicach i monitorach interaktywnych, do wykorzystania przez nauczyciela w trakcie zajęć dydaktycznych.
Oprogramowanie do Fizyki zawiera:
13 zagadnień wybranych z aktualnej podstawy programowej kl. 7-8:
1. Ruch
2. Siły
3. Energia
4. Zjawiska cieplne
5. Właściwości materii
6. Hydrostatyka i aerostatyka
7. Elektrostatyka
8. Prąd elektryczny
9. Magnetyzm
10. Ruch drgający i fale
11. Optyka
12. Fale elektromagnetyczne
13. Świat fizyki
Program to minimum 80 plansz przedstawionych na setkach interaktywnych ekranów zawierających między innymi:
- przejrzyście zaprezentowane zagadnienia tematyczne, w czytelny sposób łączące definicje, wzory, schematy i wykresy
- przykładowe obliczenia krok po kroku
- symulacje, które pokazują, w jaki sposób zmiana czy dobór warunków lub danych, wpływają na przebieg i wynik prezentowanych zjawisk
- animacje i filmy obrazujące zjawiska fizyczne i przeprowadzanie doświadczenia
- pokazy ilustracji i fotografii przedstawiające zagadnienia fizyczne w sposób nawiązujący do życia codziennego.
Zasoby multimedialne IPP Fizyka:
13 zagadnień
prawie 200 interaktywnych ekranów
blisko 600 ilustracji i zdjęć
ponad 50 filmów i animacji
3 licencje bezterminowe
W pudełku znajduje się również 5 pełnowymiarowych plakatów edukacyjnych do zawieszenia w klasie – w tym plakat zawierający mnóstwo elementów rozszerzonej rzeczywistości (AR)!
Plansze wykonane są w nowoczesnej technologii HTML 5, dzięki czemu są łatwe w użyciu, są na bieżąco i bezpłatnie aktualizowane, a także nie wymagają instalacji żadnego oprogramowania.